Forum Warbirds Center Strona Główna
_
Autor Wiadomość
Strona Glówna WBC ~ RusFH  ~  Fenomen FH

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następna
sid---
PostWysłany: Sro 16 Styczeń, 2008 12:18  Odpowiedz z cytatem
Zen


Dołączył: 17 Lis 2003
Posty: 1673
Skąd: Tychy
Dywizjon:
=PFT=
Nick w LFS:

Parę miesięcy temu sam nie mogłem sobie wyobrazić innego sima niz stary WB. Ale kiedy sie od niego zdołałem uwolnić, oczy mi się otwarły i naszła myśl: Co powoduje, że ludzie ciągle siedzą na starym WB? Mogłem jeszcze zrozumieć, że ktoś nie ma sprzętu żeby przenieść sie na innego sima. Czy to IL2 czy AH2. Mają trochę wyrośnięte wymagania sprzętowe.
Ale pojawia się możliwość trzecia. "FreeHost" na WB3.. Wymagania praktycznie żadne. Sim o niebo lepszy od 2.77. Zasada gry ta sama co na FH. Jeden minus.. brak 2D!
Czy przypadkiem nie prostota jest powodem tego, że ludzie ciągle tam siedzą? Prostota latania na WB jest porażająca. Praktycznie zero własnej inicjatywy. W WB 2.77 połowa lata na 2D. I nie dlatego, że komp nie wyrabia przez grafikę. Korzyści jest cała masa. Widoczność! Cele na lotnisku z buffa widać z wysokości 8km. Laser guided bombs. Trafiają z 8km z dokładnością do 1m. Cona rozpoznasz z d30.. to jest 3km? Nie musisz sobie zadać trudu, żeby podlecieć i zidentyfikować swój/obcy. Już nie mówie o wysiłku jaki musisz włożyć, żeby w ogóle cona wypatrzyć. Kompletnie nie zawracasz sobie głowy kondycją swojego samolotu/silnika.
WB3 tez ma swoje wady, ale część tych które opisałem z WB 2.77 nie spotkasz w WB3. Mimo to migracji nie będzie.
No to może obawa, że tam już nie będę tak dobry jak tu? Nie zobaczę swojej ksywy w Hall of Fame? e tam... nie wierzę..
Brak atmosfery takiej jak na WB w innych simach? No nie może tego powiedzieć ktoś, kto cały czas na WB2.77 lata.

Ktoś potrafi wytłumaczyć fenomen FH?
S!
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Reklama
+bot
:)
PostWysłany: Nie 12 Maj, 2024 21:03 

reklama

Agencja Interaktywna

Powrót do góry
rax
PostWysłany: Sro 16 Styczeń, 2008 12:29  Odpowiedz z cytatem



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1895
Skąd: Planeta Ziemia :)
Dywizjon:

Nick w LFS:

ja juz swoje wrazenia opisalem - mam nadzieje ze dosadnie.

na innych simach mozna sobie pograc tak samo jak na FH z tym ze oprawa graficzna jest o pare klas wyzej. Ktos powie - no zaraz ale na FH jest kimat !!! (Sid o tym wspomnial) a za przeproszeniem na Ilku nie ma klimatu ?

sprecyzujmy klimat : ogolne wrazenia sluchowo-graficzne majace na celu wytworzenie euforii u gracza.
No to chyba kazdy sim ma swoj niepowtarzalny klimacik!!! tego nie mozna porownac !!!

Słowo na podsumowanie : mozna grac w co sie chce - tylko po co sie cofac skoro caly swiat idzie do przodu ??? Smile
_________________
pierdziec nie ma komu !!! ale wachac to by wszyscy chcieli !!! Wink
pijcie wodę! -woda ma moc... unosi statki, porusza młyny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
sid---
PostWysłany: Sro 16 Styczeń, 2008 12:41  Odpowiedz z cytatem
Zen


Dołączył: 17 Lis 2003
Posty: 1673
Skąd: Tychy
Dywizjon:
=PFT=
Nick w LFS:

Chodzi o to, że chciałbym poznać mechanizm, który trzyma ludzi na starym WB 2.77 mimo, że pojawiła sie alternatywa w postaci WB3. Bo tu nie można powiedzieć, że jest do kitu, bo to jest dokładnie ten sam sim, z małymi poprawkami. Mimo to ludzie nie kwapią się z przeprowadzką.

Przecież gdyby cały 302 który tam lata po jednej stronie i cały Turecki dyjon który lata z drugiej strony skrzyknęli sie i poszli na WB3, to myślę, ze większość ludzi poszła by z nimi.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
szymon
PostWysłany: Sro 16 Styczeń, 2008 14:52  Odpowiedz z cytatem
senior pilot


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 989
Skąd: Pilica
Dywizjon:
303 Kościuszkowski
Nick w LFS:

WB 2.77 od strony FM super symulacją nie jest. Owszem był na nim klimacik, latało sporo osób, akcje, dinozaury itp. Ale potem się klimacik popsuł cześć osób odeszło na Iłka, ruscy spieprzyli z jeepami, FM, DM i resztą i zamiast podciągnąć DM i FM, aby ludzi relizmem trzymać, to zrobili jak dla mnie arcade/strzelankę.

WB3 to mutacja WB2 trochę lepsza grafa, ale FM i DM niewiele lepszy. Może gdyby ustaliła się grywalność jak na WB2 to kto wie czy by się człowiek nie skusił i czasem fruwał. Nie dla grafy , ale dla polatania ze znajomymi, choćby dla samych dino-akcji.

Iłek - grafa miodzio, owszem trzeba mieć kompa i necik do tego, ale przyjemości z latania jest, nie da się tylko E + trottle na maxa i lecimy, silnik jest uproszczony w obsłudze, ale jest. To ładnych parę kroków w przód od WB. Niby marudzą że samoloty na gumie, itp ale iłek jest fajny. I myślę, jak se w końcu sprawy mieszkaniowe poukładam, to zawitam na iłka i mam nadzieję na dino-akcji (tyle że nei wiem czy do czasu aż ja zawitam to rax dożyje Razz)

Ja na iłku niewiele pograłem jak na razie, bo miałem słaby sprzęt, a jak go upgrejdnąłem to mi wyskoczyła przeprowadzka do pracy do Gliwic, a tu mam laptka co mi iłka nie pociągnie i BlueConnecta do tego. A w domku gdzie jest maszynka co iłka pociągnie, kobieta mnie odrywa od latania. Ale spoczko przeprowadzę się ze służbowego mieszkanka na własne to Iłek na tapetę wejdzie.
_________________
Hell Hath No Fury Like A FireFighter

Ochotnicza Straż Pożarna Pilica
www.osp.pilica.com.pl
Śląska Galeria Fotografii Pożarniczej
www.sgfp.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
 
sid---
PostWysłany: Sro 16 Styczeń, 2008 14:57  Odpowiedz z cytatem
Zen


Dołączył: 17 Lis 2003
Posty: 1673
Skąd: Tychy
Dywizjon:
=PFT=
Nick w LFS:

Co oznacza zwrot "samoloty na gumie"? Bo już drugi raz słyszę ten zwrot, ale nie wiem o co w nim biega.

A jeśli chodzi o "dinozaurowy szlak" to wczoraj byla tego namiastka, kiedy w 4xA20 lecielismy nad wrogie lotnisko. Mało z tego wyszlo Smile, ale jak dzis bedzie ta sama mapa, to nie widze przeciwskazań żeby poleciec tymi zajebistymi kanionami przy ziemi.. Smile co ty na to Rax?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
rax
PostWysłany: Sro 16 Styczeń, 2008 16:20  Odpowiedz z cytatem



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1895
Skąd: Planeta Ziemia :)
Dywizjon:

Nick w LFS:

sid--- napisał(a):
Co oznacza zwrot "samoloty na gumie"? Bo już drugi raz słyszę ten zwrot, ale nie wiem o co w nim biega.

A jeśli chodzi o "dinozaurowy szlak" to wczoraj byla tego namiastka, kiedy w 4xA20 lecielismy nad wrogie lotnisko. Mało z tego wyszlo Smile, ale jak dzis bedzie ta sama mapa, to nie widze przeciwskazań żeby poleciec tymi zajebistymi kanionami przy ziemi.. Smile co ty na to Rax?


nie chwalac sie za bardzo - kaniony powstaly zaraz po moich 3 urodzinach Laughing Wink
_________________
pierdziec nie ma komu !!! ale wachac to by wszyscy chcieli !!! Wink
pijcie wodę! -woda ma moc... unosi statki, porusza młyny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
syd
PostWysłany: Sro 16 Styczeń, 2008 16:43  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 250
Skąd: Stąd
Dywizjon:

Nick w LFS:

sid--- napisał(a):
Co oznacza zwrot "samoloty na gumie"?


To chyba chodzi o dość charakterystyczne zachowanie samolotów w jednym z dawnych patchy. Jedna z łatek Ola kompletnie zmieniła FM. Objawiało się to tym, że samolotem strasznie "rzucało". Wychylało się drąga i w momencie kiedy się go puściło samolot zaczynał bardzo gwałtownie wracać do położenia równowagi, przechodził przez to położenie i z powrotem itd. itd (wrażenie było takie jakby do dziobu samolotu była przyczepiona guma). Było to dość wk$@!#ce. Pamiętam jak po dość dużej przerwie okazało się, że muszę zainstalować tego patcha, to wrażenie było dramatyczne. Trzeba było się uczyć od nowa latać - startować, strzelać nawet zwykły immelman był problemem. Później to na szczęście poprawiono.

rax napisał(a):
kaniony powstaly zaraz po moich 3 urodzinach

Padłem na cyce Very Happy Smile
_________________
"Bandits at five o'clock!"
"Roger that...........What do we do until then?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
rax
PostWysłany: Sro 16 Styczeń, 2008 18:46  Odpowiedz z cytatem



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1895
Skąd: Planeta Ziemia :)
Dywizjon:

Nick w LFS:

jestes w bledzie SYD : samoloty na gumie to nic innego jak samoloty Dzonego, Kibica i wielu wielu innych... a za ta gume pociaga nie kto inny jak JA. Laughing Idea
_________________
pierdziec nie ma komu !!! ale wachac to by wszyscy chcieli !!! Wink
pijcie wodę! -woda ma moc... unosi statki, porusza młyny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
swanca
PostWysłany: Sro 16 Styczeń, 2008 21:10  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 259
Skąd: Poznan
Dywizjon:

Nick w LFS:

co mnie tam trzyma??

nie wiem chyba score oraz RPS i ludzie z 302 :)fajne chłopaki

powiem wam szczerze że próbuje rożnych simów i rzeczywiste sa one leprze od WB pod wieloma względami ale jak napisałem wcześniej nie wiem co mnie tam trzyma Smile

a co do zmiany wb2 na wb3 to trochę jesteście w tyle chłopaki z 302 sa pozytywnie zastawieni do zmiany sima


http://forum.wbfree.net/forums/showthread.php?t=35055
_________________
sorka za bledy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Beryl
PostWysłany: Sro 16 Styczeń, 2008 21:39  Odpowiedz z cytatem



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1621

Dywizjon:
303
Nick w LFS:

sid--- napisał(a):
chciałbym poznać mechanizm, który trzyma ludzi na starym WB 2.77 mimo, że pojawiła sie alternatywa


przzwyczajenie i community. żeby nie jeepy to bym se jeszcze polatał :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
Al
PostWysłany: Czw 24 Styczeń, 2008 18:39  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 353
Skąd: Poznań
Dywizjon:
302nd POLISH SQ
Nick w LFS:

jak rax powiedzial, kazda gierka ma swoj klimat, a klimat na FH najwyrazniej nam pasuje Smile

+ ludzie ktorzy w to graja, + nie mam kompa, ktory by pociagnal cos lepszego Wink
_________________
F/Lt -al--- from 302nd Polish Squadron "Poznański"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Conrdd
PostWysłany: Pią 25 Styczeń, 2008 11:22  Odpowiedz z cytatem



Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 1

Dywizjon:

Nick w LFS:

Latam na RusFh bo lubię.

IL-2 online mnie znudził - to jest typowo offlinowy symulator na siłę przerobiony online co widać i niestety czuć.

W sumie pomimo swoich wad byłbym prawdopodobnie w stanie przyzwyczaić się do AH. Ale póki WB żyje latam tam gdzie lubię.

Ideałem (dla mnie) byłby symulator o grafice i obsłudze płatowca jak w IL-2, RPS i koncepcji serwera jak w WB oraz obsłudze klienta i jakości połączenia jak w AH. Ponieważ nie ma tak dobrze stąd latam na WB Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
vipe
PostWysłany: Nie 27 Styczeń, 2008 14:52  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 278
Skąd: Poznan
Dywizjon:

Nick w LFS:

tak na prawde to grafe mam w d...e Jak bym nie mial w d. to bym nie latal w WB

w WB przyciagaja mnie male wymagania sprzetowe, ludzie, RPS i score

aha a co do WB3 to na chwile obecna sa tam testy jesli dywizjon bedzie mogl normalnie tam funkcjonowac to 302 na pewno sie tam przeniesie
_________________
F/Lt Vipe from 302nd Polish Squadron "PoznaĂąski"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
sid---
PostWysłany: Nie 27 Styczeń, 2008 17:59  Odpowiedz z cytatem
Zen


Dołączył: 17 Lis 2003
Posty: 1673
Skąd: Tychy
Dywizjon:
=PFT=
Nick w LFS:

Oby Wam FH jak najdłużej funkcjonował.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
rax
PostWysłany: Sro 30 Styczeń, 2008 11:48  Odpowiedz z cytatem



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1895
Skąd: Planeta Ziemia :)
Dywizjon:

Nick w LFS:

Conrdd napisał(a):
Latam na RusFh bo lubię.

IL-2 online mnie znudził - to jest typowo offlinowy symulator na siłę przerobiony online co widać i niestety czuć.

W sumie pomimo swoich wad byłbym prawdopodobnie w stanie przyzwyczaić się do AH. Ale póki WB żyje latam tam gdzie lubię.

Ideałem (dla mnie) byłby symulator o grafice i obsłudze płatowca jak w IL-2, RPS i koncepcji serwera jak w WB oraz obsłudze klienta i jakości połączenia jak w AH. Ponieważ nie ma tak dobrze stąd latam na WB Smile


nie no w tym watku http://forum.warbirds.pl/viewtopic.php?t=1469&start=75
ewidentnie widac offlinowa wersje il2...brak ludzi..brak klimatu itd...

panowie zrobcie z nami pare lotow jako ekipa i wtedy podyskutujemy ! kopi moze cos juz na ten temat powiedziec choc zaledwie 2 razy pofruwal z nami Exclamation

i musze jeszcze dodac: pierdolicie panowie ! Very Happy [/url]
_________________
pierdziec nie ma komu !!! ale wachac to by wszyscy chcieli !!! Wink
pijcie wodę! -woda ma moc... unosi statki, porusza młyny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Forum Warbirds Center Strona Główna  ~  RusFH

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Powered by phpBB 2.x.x:WBCModv0.2 and NoseBleed vWBC


Agencja Interaktywna