Forum Warbirds Center Strona Główna
_
Autor Wiadomość
Strona Glówna WBC ~ IŁ-2 Sturmovik  ~  Zasady serwera Andiego =PFT= IL46 ULTRAPack1.8

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
joohny
PostWysłany: Pon 18 Sierpień, 2008 14:35  Odpowiedz z cytatem
pilot


Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 668
Skąd: Lublin
Dywizjon:
=PFT=
Nick w LFS:

Ponieważ frekwencja na serwerze wzrasta ale nowe twarze nie znają reguł obowiązujących na nim, podam w kupie kilka szczegółów które objaśnią o co tam biega.

1. Główny cel to zniszczenie wrogiego fieldu i jego zajęcie.
- Zniszczenie polega na zniszczeniu (prościej się wytłumaczyć nie da) obiektów lotniska - acków, static planów, tanków, samochodów - w określonym stopniu wyrażonym w procentach które podane są w briefingu przy starcie.
- Każdorazowe zniszczenie obiektu wyświetlane jest w czacie z podaniem co zostało zniszczone i jaki jest aktualny stopień zniszczenia danego lotnicha.
- Od powyższego jest mały wyjatek. Na każdym lotnisku znajduje się samochód radiostacja. Komunikaty w czacie wyświetlane są dopóki on jest cały. Jego zniszcenie powoduje zaprzestanie wyświetalania takich komunikatów.
- Po zniszczeniu lotnicha pojawia się komunikat że lotnicho zostało zniszczone. Można wtedy je przejąć. W tym celu należy wylądować na nim określonym typem samolotu - "capture plane" - Jest to buff dostępny jako pierwszy z listy na danej mapie. Po wylądowaniu i zatrzymaniu pilot capture plana musi odczekać (przeżyć) około 30 sekund na pasie bez wychodzenia z samolotu. Pojawia się wtedy komunikat o zajęciu lotnicha i podany czas restaru mapy. Jest to 2 minuty lub 15 minut w przypadku gdy inne lotnisko na mapie jest zniszczone conajmnie w 50 %. 15 minut to czas w którym można jeszcze zająć to drugie lotnicho. W trakcie jednej rozgrywki mogą zostać zajęte maksymalnie dwa lotniska (dwa przez jedną stronę lub po jednym przez każdą ze stron).
2. Do latania na mapie przeznaczone są samoloty (proste -nie)
- na lotnisku dostępna jest ograniczona ilość samolotów konkretnego typu. np. 3x Bf109G2. Jeżeli z fieldu wystartowały 3 takie samoloty to czwarty już nie poleci. Piolt który weźmie taki samolot dostanie komunikat w czacie - "prohibited" coś tam i jak nie posłucha to po krótkim czasie dostaje kopa czyli kicka. Zniszczone samoloty "odnawiają" się po jakimś czasie - różnie to jest na poszczególnych mapach - czas wynosi około 2-3 minut. Tak więc warto wracać na lotnicho nawet uszkodzonym samolotem. Jeżeli lotnisko zostało zniszczone samoloty na nim się nie odnawiają i po wykorzystaniu pełnego limitu nie da się z niego wystartować.
3. Ze względu na cel jaki ustalony jest w rozgrywce na tym serwerze, vulch jest tam dozwolony, a w niektórych sytuacjach wręcz jak najbardziej wskazany (ja osobiście vulchem się brzydzę ale np. Rax to aż się oblizuje jak widzi startujące mięcho Wink ). W związku z powyższym nie należy w czacie się żalić że zostało się zvulczowanym tylko startować z nieatakowanego fieldu. Na tym serwerze winę za vulch ponosi vulczowany

Tyle na razie - jak będą jakieś pytania, uwagi to Rax odpowie. Nie marudzić na mapy bo innych nie ma. Jak kto chce to może wg. własnego uznania, zrobić - przetestujemy.
_________________
Parkinson czy Alzheimer? Wybór jest prosty.
Lepiej połowę rozlać niż zapomnieć wypić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Reklama
+bot
:)
PostWysłany: Pią 19 Kwiecień, 2024 22:57 

reklama

Agencja Interaktywna

Powrót do góry
rax
PostWysłany: Pon 18 Sierpień, 2008 15:20  Odpowiedz z cytatem



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1895
Skąd: Planeta Ziemia :)
Dywizjon:

Nick w LFS:

puk

Muszę na dzień dobry sprostować te nikczemne i jakże podłe próby oczerniania mnie... otóż vulczem rozkoszuję się tylko wtedy gdy na pasie pojawia się nie kto inny jak sam "boski" Dzony Laughing

a tak serio to brakuje w tych zasadach jednej najważniejszej rzeczy : nie wolno do mnie strzelac !!!! fight
_________________
pierdziec nie ma komu !!! ale wachac to by wszyscy chcieli !!! Wink
pijcie wodę! -woda ma moc... unosi statki, porusza młyny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
joohny
PostWysłany: Sro 20 Sierpień, 2008 10:08  Odpowiedz z cytatem
pilot


Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 668
Skąd: Lublin
Dywizjon:
=PFT=
Nick w LFS:

Od dzisiaj nowa mapa - Italy 1943 czyli Bf vs. Spit, Foka vs. P-51 i Macchi vs. P-40. Recovery plane ustawione na 5 minut tak więc oszczędzać maszyny.
_________________
Parkinson czy Alzheimer? Wybór jest prosty.
Lepiej połowę rozlać niż zapomnieć wypić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
syd
PostWysłany: Sro 20 Sierpień, 2008 14:32  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 250
Skąd: Stąd
Dywizjon:

Nick w LFS:

To jak już rzucamy pomysłami to ja mam kilka:

1) Napisać o obowiązkowych oznaczeniach w briefingu (coś na kształt tego jak jest na Spit vs 109).

2) Według mnie można by zwiększyć liczbę dostępnych sztuk poszczególnych samolotów. Przy większych rajdach nie można polecieć tymi samymi maszynami (tak jak to było wczoraj, kiedy już na samym początku zabrakło F4U).

3) Kickować za pingi. I to nawet jakieś małe np. >150ms. Póki co latają głównie Polacy i jest super, ale jak zaczną wchodzić zagraniczni to może być słabo.

4) Nagrywać tracki Very Happy Very Happy Wink Wink

Ile jest tych map w tej chwili zrobionych?? Dżony jak byś mógł to podeślij mi taką paczkę ze wszystkimi, pooglądam sobie i może nawet jakąś mapkę zrobię z nudów.
_________________
"Bandits at five o'clock!"
"Roger that...........What do we do until then?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
rax
PostWysłany: Sro 20 Sierpień, 2008 15:56  Odpowiedz z cytatem



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1895
Skąd: Planeta Ziemia :)
Dywizjon:

Nick w LFS:

oraz dopisac, ze kazde przeklinanie bedzie konczyc sie banem !!!

a teraz niech ktos mi powie jak zbanowac ? Cool Laughing

rozgryzl to juz ktos ? moze wreszcie zadziala ?

chyba zrobie mapke z jakimis konwojami do rozwalenia np, samochody, statki lub pociagi (da sie wyposazyc ta mpke w pociagi ?)

trzeba by troszke popracowac nad takimi mapkami... Neo sie jakos nie zabiera za robie, Sid siedzi gdzies na polnocy gdzie psy dupami szczekaja, Dzony tylko nabazgral cos co wszyscy wiedzieli, Andy 3 dzien ustawia klawisze, Szymik ustawia glos.... wszyscy maja jakas wymowke aaa no i Kibic - pije jak zawsze.

Troszke nowych twarzy, ktore tez jakos nie ciagnie do produkcji mapek...

Syd moze w kooperacji cos zmontujemy ? a mapki masz na serwie andego wszystkie jakie obecnie sa w uzyciu ! sciagnij paczke a jak nie to powiedz dam Ci linka ( o ile sobie z tym poradze )
Rolling Eyes
_________________
pierdziec nie ma komu !!! ale wachac to by wszyscy chcieli !!! Wink
pijcie wodę! -woda ma moc... unosi statki, porusza młyny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
syd
PostWysłany: Sro 20 Sierpień, 2008 16:26  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 250
Skąd: Stąd
Dywizjon:

Nick w LFS:

rax napisał(a):
oraz dopisac, ze kazde przeklinanie bedzie konczyc sie banem !!!

Syd moze w kooperacji cos zmontujemy ? a mapki masz na serwie andego wszystkie jakie obecnie sa w uzyciu ! sciagnij paczke a jak nie to powiedz dam Ci linka ( o ile sobie z tym poradze )
Rolling Eyes


Co do sugestii odnośnie przeklinania to ja popieram obiema ręcami górnymi i nogyma dolnymi. Wystarczająco dużo "mięsa" leci na naszym TS-ie żebym jeszcze musiał czytywać tych frustratów na czacie.

A na wspólne robienie mapki jak najbardziej jestem chętny. Jutro mam cały dzień wolny więc może coś powalczę. Rzućta też na priva jak się dostać na ftp-a andyego bo już nie pamiętam.

I jeszcze jedno pytanie odnośnie robienia map - Czy można wstawić ruchome obiekty, np. samochody, które będą brane pod uwagę przy obliczniu zniszczeń na danym lotnisku?? To samo też tyczy się innych obiektów np. statek stojący obok w porcie, jakieś zabudowania nieopodal lotniska itp. Bo można by dzięki temu ładnie urozmaicić rozgrywkę.
_________________
"Bandits at five o'clock!"
"Roger that...........What do we do until then?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
rax
PostWysłany: Sro 20 Sierpień, 2008 16:42  Odpowiedz z cytatem



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1895
Skąd: Planeta Ziemia :)
Dywizjon:

Nick w LFS:

odezwij sie na gg jutro albo lepiej dzisiaj to umowimy sie co i jak Very Happy
_________________
pierdziec nie ma komu !!! ale wachac to by wszyscy chcieli !!! Wink
pijcie wodę! -woda ma moc... unosi statki, porusza młyny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
joohny
PostWysłany: Sro 20 Sierpień, 2008 18:01  Odpowiedz z cytatem
pilot


Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 668
Skąd: Lublin
Dywizjon:
=PFT=
Nick w LFS:

za dużo pisaniny jak na tyle pytań - jak zajrzę dzisiaj na Ts-a to powiem co wiem. Co do banów to sprawdzę w wolnej chwili co się da zrobić.
_________________
Parkinson czy Alzheimer? Wybór jest prosty.
Lepiej połowę rozlać niż zapomnieć wypić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
joohny
PostWysłany: Pią 22 Sierpień, 2008 06:33  Odpowiedz z cytatem
pilot


Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 668
Skąd: Lublin
Dywizjon:
=PFT=
Nick w LFS:

ktoś pytał o helpa do gcwd - może tutaj coś znajdzie
http://clone9.stopiv.cz/czechwar/warbirds/
_________________
Parkinson czy Alzheimer? Wybór jest prosty.
Lepiej połowę rozlać niż zapomnieć wypić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
rax
PostWysłany: Pią 22 Sierpień, 2008 07:13  Odpowiedz z cytatem



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1895
Skąd: Planeta Ziemia :)
Dywizjon:

Nick w LFS:

niestety nic na temat zarzadzania serwerkiem tu nie ma...tylko gołe zasady co i jak zdobywac Confused
_________________
pierdziec nie ma komu !!! ale wachac to by wszyscy chcieli !!! Wink
pijcie wodę! -woda ma moc... unosi statki, porusza młyny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
Noe
PostWysłany: Pią 22 Sierpień, 2008 20:16  Odpowiedz z cytatem



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 8
Skąd: Radom
Dywizjon:
Polish Aerobatic Team "EAGLES"
Nick w LFS:

Witajcie !
Zostałem wywołany do tablicy więc poczuwam się zobowiązany do napisania kilka słów.
Za mapę mogę się zabrać od razu tylko troszkę zawiłe te zasady tworzenia są tej mapy i to mnie lekko zniechęciło ale to nie oznacza że rzucam słowa na wiatr. Przydałby mi się jakiś szablon mapy która mógłbym ulepszyć pozmieniać , dobudować. Całkiem ładnie mi to nawet wychodzi ale nie wiem czy będzie mozliwe zbudowanie takich baz. Tutaj próbka, jest to nowa baza naszego teamu P.A.T:







Mam kilka pomysłów na ulepszenie map:

1. Można zwiększyć poziom wymaganych zniszczeń na mapie aby przesunąć front. np. trzeba zniszczyć w mieście przy granicy frontu sztab główny wraz z obroną lub stacjonujące oddziały wojsk blisko frontu. Fajnie było by widząc jak naparzają obie strony do siebie.

2. W drugim etapie można niszczyć dane lotnisko. Tutaj bym pozmieniał trochę sposób ulokowania pewnych strategicznych obiektów na lotnisku oraz dodał wymóg zniszczenia zaopatrzenia lotniska w postaci kolumny na drodze prowadzącej do lotniska.

3. dodałbym stopnie trudności dla poszczególnych lotnisk im bliżej frontu tym mocniejsze im dalej w głąb terytorium łatwiej.

4 Koniecznie mapa Berlin gdzie są Polskie miejscowości. Może być ciężko z planesetem ale cóż można odbiec trochę od historii. Klimat za to będzie ciekawy.


Nie wiem czy dałoby się to zrobić ustawić bo czytałem że tu chodzi o naliczanie zliczanie itd przez serwer. To tyle z moich pomysłów, tych pierwszych.
_________________
Noe
Lider Polish Aerobatic Team "Eagles"
www.eagles.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
 
rax
PostWysłany: Sob 23 Sierpień, 2008 09:37  Odpowiedz z cytatem



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1895
Skąd: Planeta Ziemia :)
Dywizjon:

Nick w LFS:

Ave

ad. wprowadzenie : Tworzenie map nie jest skomplikowanym procesem ale czasochłonnym. Problem w tym, ze jak na mapie, która wystartuje jako nowa ma być np po 5 lotnisk na stronę, to należy przygotować 20 map !!! każde lotnisko w 2 kolorach (red, blue). Stworzenie takiej bazy jak przedstawiłeś to żąden problem z tym, że :

A) nie wszystkie obiekty będą liczone do zniszczeń.
B) masa małych obiektów i tak jest niewidoczna jak sie atakuje lotnisko a mocno daje w kość - na słabych kompach szarpie.

ad. 1 i 2 Teoretycznie jest to możliwe, ale trzeba by było to traktować jako lotnisko bez pasa startowego a co za tym idzie powstaje problem bo nie będzie możliwości zajęcia tego bo capture plane nie wyląduje. Można ustawić (teraz tak zrobiłem na nowej mapce) ze w różnych miejscach na trasie do danego lotniska jest kilka baterii flaków ukrytych, które będą witać nadlatujących kill. Odnośnie kolumny zaopatrzenia, da sie zrobić pod warunkiem, że zwiększymy średnice okręgu (wszytko co należy do okręgu serwer zalicza jako należące do danego lotniska) do tego stopnia, że będzie można taką kolumnę oddalić od lotniska.

ad 3. Niemożliwe bo, lotniska przygotowujesz wcześniej nie wiedząc jak sie ustawi front, trzeba by kogoś kto sie pobawi całym tym skryptem i kogoś kto zrobi kilka wersji lotnisk ...chętni ? nie widzę... Laughing a poza tym z niby tak prostymi lotniskami jak na wczorajszej mapie zajmowanie i tak trwało prawie 2 godziny, jak zwiększymy stopień trudności to będziemy przejmować jedno na miesiąc Wink

ad 4. Oczywiście do zrobienia, proponuję, żebyś wlazł do nas ta TS to w detalach wytłumaczymy jak się robi mapkę. Stworzycie mapki, Dozny zrobi do tej mapki pliki niezbędne do funkcjonowania i fruuuuu...latamy radocha

Stworzenie mapki dla 5 lotnisk na stronę (do zrobienia 20 lotnisk), zajęło mnie i Sydowi 2 dni po ładnych parę godzin, teraz Joohny w pocie czoła ( to mój kolega jest Razz ) tworzy pliki konfiguracyjne i za moment no, max 2 weeks Laughing będziemy mogli cieszyć się nową mapką.

S!
_________________
pierdziec nie ma komu !!! ale wachac to by wszyscy chcieli !!! Wink
pijcie wodę! -woda ma moc... unosi statki, porusza młyny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
joohny
PostWysłany: Sob 23 Sierpień, 2008 11:39  Odpowiedz z cytatem
pilot


Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 668
Skąd: Lublin
Dywizjon:
=PFT=
Nick w LFS:

Noe napisał(a):

Przydałby mi się jakiś szablon mapy która mógłbym ulepszyć pozmieniać , dobudować. Całkiem ładnie mi to nawet wychodzi ale nie wiem czy będzie mozliwe zbudowanie takich baz.

Jak podasz e-maila to prześlę Ci skompresowany folder zawierający mapy jednej z misji. Po modyfikacji wrzucimy ją na serwer i przetestujemy.

Noe napisał(a):

Można .... przesunąć front. np. trzeba zniszczyć w mieście przy granicy frontu sztab główny wraz z obroną lub stacjonujące oddziały wojsk blisko frontu. Fajnie było by widząc jak naparzają obie strony do siebie


Obiekty które zaliczają się do zniszczeń fielda to acki, tanki, cars i static plane i to tylko z ograniczonej listy (prześlę Ci ją z mapą). Tak więc niszczenie budynków, pociągów, okrętów nie wchodzi w rachubę. Obiekty do zniszczenia muszą się znajdować w zasięgu lotniska który to parametr można regulować (nie wiem w jakich granicach, trzeba będzie to przetestować). Tak więc możliwe jest umiejscowienie zgrupowania tych obiektów w pewnej odległości od fieldu ale wydaje mi się, że powinny one być w rozsądnej odległości - tzn. nie za daleko. Naparzanie się acków i tanków przeciwnych stron nie wchodzi w rachubę - nie o to chodzi wtej grze, a po za tym znacznie obciąża komputery i gra staje się niegrywalna - zwłaszcza na słabszych komputerach.

Ad 2. - j.w. - kolumny są m.in. na mapie Italy1943 przy niektórych lotniskach. Pewnie można je jeszcze odsunąć - pytanie tylko w którą stronę skoro linia frontu może się ułożyć na różne sposoby.

Ad 3. stopnie trudności dla poszczególnych lotnisk im bliżej frontu tym mocniejsze im dalej w głąb terytorium łatwiej. - jak wyjaśnił to już Miłościwie Nam Panujący, Nasze Słońce, Najbardziej Humianitarny Killer Wszystkich Symulatorów - Rax - nie da rady.

Ad 4. mapa Berlin - nie widzę przeciwskazań - zrobić, wrzucimy na serwer i przetestujemy.
_________________
Parkinson czy Alzheimer? Wybór jest prosty.
Lepiej połowę rozlać niż zapomnieć wypić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum Warbirds Center Strona Główna  ~  IŁ-2 Sturmovik

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Powered by phpBB 2.x.x:WBCModv0.2 and NoseBleed vWBC


Agencja Interaktywna