Forum Warbirds Center Strona Główna
_
Autor Wiadomość
Strona Glówna WBC ~ Modyfikacje i Usprawnienia  ~  Szturmovik a Kierownica

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
szymon
PostWysłany: Wto 08 Maj, 2007 15:21  Odpowiedz z cytatem
senior pilot


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 989
Skąd: Pilica
Dywizjon:
303 Kościuszkowski
Nick w LFS:

Strażoki mi zrobiły prezent na urodzinki i z powodu, że im gadałem, że chce sobie zrobić prawko z wkładką na Jelcza to mi kupiły kierownicę z pedałami i biegami do kompa Very Happy i oczywiście po pierwszych testach na kacu na NFS zaraz ją potestowałem w charakterze ruddera na Iłku.

Wrażanie: rudder działa jak cacuszko sterowany z pedałków, latanie jeszcze z przepustnica hand-made-by-me jest rewelacyjne. Nawet dla zabawy można sobie ustawić sprężarkę na wajchę od biegów a hamulce pod ręczny Very Happy. Lata się elegancko i precyzyjnie.

Wada: zamienione są pedały - lewy to skręt w prawo, a prawy w lewo. Od strony ustawień w iłku nie wytropiłem czy się to da zmienić. Ale od strony kierownicy jest to łatwe do zrobienia, bo pedały i wajcha sa podłączane wtyczkami PS2, to zostaje tylko do wytropić który kabelek to lewy, a który to prawy pedał i z przedłużki PS2 i przełączniczka zrobić sobie "odwracacz ciągu", który zmieniał będzie pedał lewy z prawym.Ale to tylko teoria bo nie wiem czy się taki manewr da zrobić, a żeby ją obadać w środeczku to musze poczekać aż gwarancja minie.

W sumie warto inwestować w taka zabaweczkę NFS i Colin to piękna zabawa. A jak się uda odwrócić pedałki to symulatorki też. Nowa kierownica to wydatek rzędu 100 PLN, a używana albo z wystawki ze sklepu już za 40 PLN można znaleźć.
_________________
Hell Hath No Fury Like A FireFighter

Ochotnicza Straż Pożarna Pilica
www.osp.pilica.com.pl
Śląska Galeria Fotografii Pożarniczej
www.sgfp.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
 
Reklama
+bot
:)
PostWysłany: Wto 16 Kwiecień, 2024 20:34 

reklama

Agencja Interaktywna

Powrót do góry
Andy
PostWysłany: Wto 08 Maj, 2007 15:41  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 351
Skąd: Malbork
Dywizjon:
=PFT=
Nick w LFS:

Ja mam pedaly orginal dla symulatorow, a tez na poczatku mialem odwrotnie i jak juz prawie sie nauczylem na tym latac to odkrylem ze przyczyna bylo nacisniecie nie tego pedala w konfiguracji przez co ustawilo sie odwrotnie.
Sprawdz w sterowaniu hotas czy nie masz wartosci - (ujemnej) dla osi odpowiedzialnej za ster kierunku, u mnie musi byc wartosc dodatnia, a np. odwrotnie ujemna dla ciagu i klap Smile
W twoim sprzecie nie musi byc analogicznie, ale napewno da sie to zmienic przez poprawna konfiguracje.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
rax
PostWysłany: Wto 08 Maj, 2007 16:13  Odpowiedz z cytatem



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1895
Skąd: Planeta Ziemia :)
Dywizjon:

Nick w LFS:

dokladnie...sterowanie w ilku mozna konfigurowac - np dla przepustnicy gdzie normalnie w wb mam ustawione ze max to wychylenie dzwigni w gore - to dla potrzeb ila zmienilem to i mam dokladnie odwrotnie, a tylko dlatego ze nie przeszkadza mi to w szybkim ujeciu "gazu" ale pomaga jak trzymam lape na drazku.

btw nie sluchaj Andego... w jedyne co trafia przy uzyciu tych pedalow to ziemia ! Laughing Wink
_________________
pierdziec nie ma komu !!! ale wachac to by wszyscy chcieli !!! Wink
pijcie wodę! -woda ma moc... unosi statki, porusza młyny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
gwiazd
PostWysłany: Wto 08 Maj, 2007 18:25  Odpowiedz z cytatem
kadet


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 159
Skąd: Stalinogród
Dywizjon:

Nick w LFS:

Załóż nogę na nogę będiesz miał wtedy prawa w prawo, lewa w lewo Cool
_________________
Core2Duo 2,33 MHz, 4 GB RAM DDR2 800, Asus P5N-E sli, GF 8800 GTS 320 MB ... jak powiedział Sofronow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum Warbirds Center Strona Główna  ~  Modyfikacje i Usprawnienia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Powered by phpBB 2.x.x:WBCModv0.2 and NoseBleed vWBC


Agencja Interaktywna